Ontdek ons aanbod voor jeugd & ouders
Agenda
26apr
17mei
01jun
07jun
Geen evenementen gevonden!
Met deze training kan je je schoolresultaten verbeteren en leren structureren. En met betere resultaten gaat ook je zelfvertrouwen en motivatie omhoog. Na afloop weten studenten hoe ze gestructureerd en planmatig kunnen studeren met praktische technieken die direct toepasbaar zijn.
Voor leerlingen vanaf 12 jaar (VO/MBO/HBO)
✅ Hoe breng ik informatie van papier naar mijn geheugen en roep ik het op het juiste moment op?
✅ Werking van het brein en hersenhelften bij leren
✅ Verschillende leerstijlen en motivatie
✅ Plannen en structuur aanbrengen
✅ Tekstbegrip, conceptmapping en geheugentechnieken
✅ Automatiseren, taalvisualisatie en woordjes leren
✅ Inzicht in eigen leerproces en sterke/zwakke kanten
Duur: 1 dag (6 uur) | Vaak op een zaterdag
Een inspirerende studiedag voor ouders en professionals die jeugd begeleiden bij het leren. Deze dag biedt praktische oefeningen, werkvormen en technieken die aansluiten bij de visuele leerstrategie van het brein.
U gaat naar huis met een groot aantal direct toepasbare handvatten en materialen die het leren effectiever maken. Veel doen en ervaren, zodat u de volgende dag meteen aan de slag kunt!
Docenten, ouders, leerbegeleiders, coaches, therapeuten en studenten.
✅ Visueel vs. verbaal denken – kenmerken, talenten en valkuilen
✅ Leerstrategieën – omgaan met beperkte verbale capaciteiten
✅ Denkvoorkeuren – hoe beïnvloeden ze uw manier van begeleiden?
✅ Lesstof visueel maken – technieken voor beter begrip en onthouden
✅ Samenwerking tussen hersenhelften – het belang van lateralisatie
✅ Bewezen effectieve leertechnieken:
Deze studiedag is tevens onderdeel van de opleiding EXPERT.
Al onze opleidingen zijn vrijgesteld van btw.
De cursusprijs is inclusief:
✅ Koffie/thee/fris en lunch
✅ Werkboek ‘Beelddenken, visueel leren en werken’ (t.w.v. € 17,50)
✅ Lesmateriaal en praktijkopdrachten
Tijd: 10.00 – 16:00 uur
Een praktische en zinvolle workshop voor iedereen die jeugd wil helpen bij het leren.
Deze interactieve workshop is bedoeld voor ouders, docenten en jeugdbegeleiders en beslaat één dagdeel (2,5 uur). U krijgt inzicht in de breinontwikkeling en leerstrategieën van visueel en verbaal denken via een actieve presentatie. Na een korte pauze leert u twee bewezen effectieve leertechnieken voor begrijpend lezen en beter onthouden. Het geleerde is direct toepasbaar bij de begeleiding van studerende jeugd.
Docenten, ouders, begeleiders, coaches, logopedisten, (ortho)pedagogen en psychologen. Ook beschikbaar als workshop op locatie voor teams.
✅ Inzicht in visueel en verbaal denken
✅ Effecten op communicatie en leerprocessen
✅ Voor wie is visueel leren geschikt?
✅ Twee krachtige technieken uit de LEREN LEREN Methode:
De workshop wordt op aanvraag gegeven door gecertificeerde trainers in uw regio. Neem vrijblijvend contact op met een trainer in uw omgeving.